Kui soovite oma rahast maksimumi võtta, on liising suurepärane võimalus nii ettevõtetele kui ka eraisikutele. Liising annab inimestele võimaluse pääseda juurde esemetele, mida neil ei pruugi olla võimalik otse osta – olgu selleks autod, seadmed või isegi kontoriruumid. Aga mis on liising täpsemalt? Ja millised on selle eelised ja puudused? Selles blogipostituses uurime liisingu põhitõdesid ja seda, kuidas seda enda huvides ära kasutada. Liisingutingimuste mõistmisest kuni kulude ja tulude analüüsimiseni lugege edasi, et saada liisingu kohta lisateavet ja teha teadlik otsus selle kohta, kas see sobib teile.

credit24.ee

Ajavahemikuks

1800 kuud

Laenusumma

5000 €

Heakskiitmine

15 minutit

Mis on liisingumakse?

Kui liisid autot, siis põhimõtteliselt rendid selle esindusest kindlaks ajaks (tavaliselt kaheks kuni neljaks aastaks). Teete esindusele igakuiseid makseid ning liisinguperioodi lõppedes on teil võimalus auto osta, teise sõiduki vastu vahetada või lihtsalt esindusse tagastada.

Liisingumaksed on tavaliselt väiksemad kui laenumaksed, kuna maksate liisinguperioodi jooksul ainult sõiduki amortisatsiooni eest. Teisisõnu, te ei maksa kogu auto ostuhinda tagasi nagu laenuga.

Kuidas liisinguga raha teenida?

Liisinguga raha teenimiseks on mitu erinevat viisi. Levinuim viis on üürniku poolt tasutud üürimaksed. Samuti võite nõuda viivist või trahve, kui rentnik ei tasu õigeaegselt makseid. Mõnel juhul võib teil olla võimalik koguda tagatisraha ka üürnikult. Lõpuks võib teil olla võimalik üürileping teisele poolele müüa, kui te ei soovi enam üürilepinguga seotud olla.

Mis kasu on liisingust?

Kui liisid autot, siis sisuliselt rendid seda kindlaks ajaks. See võib olla suurepärane võimalus inimestele, kes ei taha otseselt autot omada. Auto liisimisel on mitmeid eeliseid, sealhulgas:

1. Saate sõita uue autoga iga paari aasta tagant. Kui liisite autot, on teil võimalus see pärast liisingu lõppemist uue mudeli vastu vahetada. See tähendab, et saate alati sõita turu uusima ja parima autoga.

2. Te ei pea oma auto müümise pärast muretsema: kui otsustate, et liisingu lõppedes autot enam ei soovi, saate selle lihtsalt edasimüüjale tagasi anda. Te ei pea nägema vaeva ostja leidmise ja hinna üle läbirääkimistega.

3. Võite saada väiksemaid kuumakse: Liisinguauto kuumakse on sageli väiksemad, kui oleksite sama auto kohe ostmisel. Selle põhjuseks on asjaolu, et maksate liisinguperioodi jooksul ainult sõiduki amortisatsiooni, mitte selle täisväärtuse eest.

4. Saate vältida remondi- ja hoolduskulusid: Liisinguvõtjana ei vastuta te sõiduki remondi- või hooldustööde eest, mida teie liisinguperioodi jooksul võib vaja minna. See võib aja jooksul säästa üsna palju raha, sest autod vajavad vananedes paratamatult tööd.

Kas liising on rahaline otsus?

Sõiduki liisimise või ostmise üle otsustamisel tuleb arvestada mitmete finantskaalutlustega. Näiteks liising nõuab üldjuhul väiksemat sissemakset kui ostmine ja ka kuumakse võib olla väiksem. Liisingulepingu lõppedes ei saa te aga sõidukit omaks, kuid kui ostate selle otse, siis saate seda.

Veel üks tegur, mida tuleb arvesse võtta, on see, et liisinguga peate võib-olla maksma lisatasusid selliste asjade eest nagu liigne läbisõit või sõiduki kulumine. Omandiõigusega saate aga vabalt teha sõidukit oma äranägemise järgi, ilma et peaksite muretsema lisatasude pärast.

Lõppkokkuvõttes sõltub see, kas liising või ostmine on parem finantsotsus, teie individuaalsetest asjaoludest. Kui plaanite sõidukit pikka aega hoida ja sellega sageli sõita, võib ostmine olla parem valik. Kui aga vajate seda vaid lühikeseks ajaks või te ei kavatse sellele palju kilomeetreid kulutada, võib liising pikemas perspektiivis raha säästa.

et