Tänapäeva majanduses otsivad paljud inimesed võimalusi raha teenimiseks ilma traditsioonilistele meetoditele tuginemata. Üks neist alternatiividest on laenu andmine eraisikutele. Kui seda tehakse ohutult ja vastutustundlikult, võib see olla laenuandjale tulus sissetulekuallikas ja laenuvõtjale hädasti vaja raha. Selles blogipostituses uurime eraisikutele laenu andmise põhitõdesid alates krediidivõimelisuse hindamisest kuni lepingute koostamise ja tagasimakse tagamiseni. Lugege edasi, et saada lisateavet selle kohta, kuidas teenida head tulu, aidates samal ajal abivajajaid.

credit24.ee

Ajavahemikuks

1800 kuud

Laenusumma

5000 €

Heakskiitmine

15 minutit

Mis on eralaen?

Eralaen on laen, mida valitsus ei taga. Eralaene annavad tavaliselt pangad, krediidiühistud või muud finantsasutused. Neid võivad anda ka pereliikmed või sõbrad. Erasektori laenu intressimäär on tavaliselt kõrgem kui föderaalse õppelaenu intressimäär.

Kas saate saata isikliku laenu kellelegi teisele?

Kui kaalute kellelegi teisele raha laenamist, võite küsida, kas saate saata isikliku laenu teisele inimesele. Vastus on jah, võite saata isikliku laenu teisele inimesele, kuid enne seda tuleb meeles pidada mõnda asja.

cooppank.ee

Ajavahemikuks

72 kuud

Laenusumma

15000 €

Heakskiitmine

2 minutit

kreditex.ee

Ajavahemikuks

72 kuud

Laenusumma

5000 €

Heakskiitmine

15 minutit

tfbank.ee

Ajavahemikuks

84 kuud

Laenusumma

10000 €

Heakskiitmine

60 minutit

Esiteks, isikliku laenu saatmisel teisele isikule on oluline veenduda, et saaja on rahaliselt vastutav ja suudab laenu tagasi maksta. Vastasel juhul võite sattuda olukorda, kus olete võlgu, mida te ei saa koguda.

Teiseks, isikulaenu teisele inimesele saatmisel pane kõik kindlasti kirja. See hõlmab laenutingimusi, tagasimaksegraafikut ja muud asjakohast teavet. See aitab kaitsta mõlemat osapoolt ja tagab, et laenulepinguga seoses ei teki segadust.

Lõpuks pidage meeles, et kui teie isikliku laenu saaja jätab laenu võlgu, võib see teie krediiti negatiivselt mõjutada. Seega, kui kaalute kellelegi teisele raha laenamist, siis veenduge, et mõistate enne sellega kaasnevaid riske.

smsraha.ee

Ajavahemikuks

1080 päevad

Laenusumma

1000 €

Heakskiitmine

5 minutit

laen.ee

Ajavahemikuks

1080 päevad

Laenusumma

1000 €

Heakskiitmine

5 minutit

Kuidas anda kellelegi seaduslikult käelaenu?

Kui laenate kellelegi raha, siis sisuliselt sõlmite selle inimesega lepingu. Laenu tingimused peaksid olema selgelt kirjalikult sätestatud, sealhulgas laenatava raha summa, intressimäär (kui see on olemas), tagasimaksegraafik ja muud olulised üksikasjad. Sellele kirjalikule lepingule peaksid alla kirjutama mõlemad pooled.

Oluline on meeles pidada, et laen on juriidiline leping ja seda tuleks sellisena käsitleda. See tähendab, et kui laenuvõtja jätab laenu võlgu, on teil õigus võtta oma raha tagasi saamiseks õiguslikke meetmeid. Enne kellelegi raha laenamist veenduge, et mõistate kaasnevaid riske ja olete nendega rahul.

et