Kui rääkida ettevõtte rahastamisest, siis üks enim tähelepanuta jäänud variante on eraisikult laenu võtmine. Seda tüüpi laen võib olla suurepärane viis väga vajaliku kapitali hankimiseks ettevõtetele, mis alles alustavad või kellel on raskusi traditsiooniliste laenuandjate heakskiidu saamisega. Selles artiklis vaatleme mõningaid peamisi kaalutlusi ja samme, mida eraisikult ettevõttele laenu kaalumisel võtta. Samuti uurime selle ainulaadse rahastamisvõimalusega seotud eeliseid ja puudusi, et aidata teil teha teadlikke otsuseid.

cooppank.ee

Ajavahemikuks

72 kuud

Laenusumma

15000 €

Heakskiitmine

2 minutit

kreditex.ee

Ajavahemikuks

72 kuud

Laenusumma

5000 €

Heakskiitmine

15 minutit

tfbank.ee

Ajavahemikuks

84 kuud

Laenusumma

10000 €

Heakskiitmine

60 minutit
Eraisiku Laen Firmale

Mis on isikliku laenu näide?

Eraisiku laen on see, kui eraisik laenab raha ettevõttele. Seda saab teha erinevatel põhjustel, näiteks aidata ettevõttel laieneda või katta ootamatuid kulusid. Laenuga kaasneb tavaliselt intressimäär ning enne eralaenu võtmist on oluline tagada, et ettevõte saaks tagasimakseid endale lubada.

Mis on eralaenuandja näide?

Eeldades, et viitate ärilaenule, on eralaenuandjate kohta palju näiteid. Eralaenuandjate hulka võivad kuuluda perekond ja sõbrad, riskikapitalistid ja ingelinvestorid. Need on vaid mõned näited inimestest, kes võivad olla valmis teie ettevõttele raha laenama. Igal neist on oma põhjused ja oma tingimused, mida nad ootavad.

Oluline on meeles pidada, et eraisikute laenud ei ole reguleeritud samamoodi nagu pankade või muude finantsasutuste laenud. See tähendab, et laenutingimused võivad olla väga erinevad sellest, millega oled harjunud. Enne lepingu allkirjastamist lugege kindlasti hoolikalt läbi.

Kuidas kirjutada lihtsat laenukirja?

Kui soovid laenu võtta eraisikult, peaksid silmas pidama mõnda asja. Esiteks on oluline meeles pidada, et eraisikute laenud ei ole valitsuse poolt reguleeritud, nagu pankade või muude finantsasutuste laenud. See tähendab, et laenutingimused sõltuvad täielikult laenuandjast, seega on oluline enne millelegi allkirjastamist veenduda, et olete kõigi tingimustega rahul.

Samuti on oluline meeles pidada, et eralaenuandjad nõuavad tavaliselt enne laenu heakskiitmist mingit tagatist. See võib olla vara, ettevõtte omakapital või mõni muu vara, millega laenuandja end mugavalt tunneb. Veenduge, et olete teadlik sellest, mida täpselt tagatiseks küsitakse, ja olge valmis pakkuma midagi väärtuslikku, kui soovite laenu tagada.

Eraisikule laenukirja kirjutades on oluline olla selge ja sisutihe, mida täpselt taotled ja miks. Lisage kogu asjakohane teave oma rahaasjade ja laenu taotlemise põhjuste kohta, kuid proovige see olla võimalikult lühike ja arusaadav. Eesmärk on anda laenuandjale kogu teave, mida ta vajab teadliku otsuse tegemiseks, ilma et nad liigsete üksikasjadega üle koormaksid.

Kui neid näpunäiteid järgida, peaks eraisikule laenukirja kirjutamine olema suhteliselt lihtne protsess. Pidage lihtsalt meeles, et oma vajadused ja ootused on selged ning olge valmis vajadusel tagatist pakkuma. Hoolika planeerimise ja teostamisega.

et