Kas kaalute laenu võtmist eraisikult? Kui jah, siis võib tekkida küsimus, mille poolest see valik erineb traditsioonilisest pangast laenu taotlemisest. Üksikisikult laenu võtmine võib pakkuda teatud eeliseid, kuid enne lõpliku otsuse tegemist on oluline kaaluda kõiki plusse ja miinuseid. Selles blogipostituses selgitame üksikisikult laenu võtmise tegelikkust ja anname näpunäiteid oma olukorra jaoks parima laenuandja leidmiseks.

credit24.ee

Ajavahemikuks

1800 kuud

Laenusumma

5000 €

Heakskiitmine

15 minutit
Laen Eraisikult

Kas eralaenu on võimalik saada?

Laenu võtmisel on laenuvõtjate jaoks saadaval mõned erinevad võimalused. Üks võimalus on võtta laenu eraisikult. Kuid kas see on tõesti võimalik?

Jah, finantsasutuselt, näiteks pangalt või krediidiühistult laenamise asemel on võimalik saada eralaenu teiselt eraisikult. Selleks on mitu võimalust, näiteks vastastikuste laenuplatvormide kaudu või perekonna ja sõprade abi palumine.

Muidugi on tuttavalt laenu võttes oluline olla täiesti kindel, et suudad võla tagasi maksta. Vastasel juhul võite kahjustada oma suhteid selle inimesega. Ja kui te ei suuda võlga tagasi maksta, peate võib-olla loovutama osa oma omandist tagatisena. Seega mõelge enne eralaenu võtmist alati hoolikalt läbi.

Mis on eralaen?

Kui võtate laenu eraisikult, laenate raha eraisikult, mitte finantsasutuselt. Eralaenud võivad tulla pereliikmetelt, sõpradelt või isegi võõrastelt inimestelt ning neid saab kasutada erinevatel eesmärkidel.

Eralaenu tingimused varieeruvad sõltuvalt laenuvõtja ja laenuandja vahelisest kokkuleppest. Siiski on mõned eralaenu ühised omadused:

  • Ilma tagatiseta: eralaenud on tavaliselt tagatiseta, mis tähendab, et need ei ole tagatud ühegi varaga, nagu maja või auto. See muudab need laenuandja jaoks riskantsemaks, kuid tähendab ka seda, et laenuvõtja ei pea laenu saamiseks tagatist esitama.
  • Kõrgemad intressimäärad: kuna eralaenud on laenuandjate jaoks riskantsemad, nõuavad nad sageli kõrgemat intressimäära kui pangad või muud finantsasutused.
  • Paindlikud tagasimaksetingimused: eralaenuandjad võivad olla valmis laenuvõtjatega koostööd tegema, et kohandada tagasimaksetingimusi vastavalt nende eelarvele ja vajadustele.

Kuidas saada laenu eralaenuandjatelt?

Laenu saamine eralaenuandjatelt pole keeruline, kuid enne laenu võtmist peaksite teadma mõnda asja. Esiteks on oluline mõista, et eralaenuandjad ei ole pangad. Neil ei ole samu regulatsioone, mis pankadel, seega saavad nad oma laenukriteeriumide osas paindlikumad olla. See tähendab, et eralaenuandjalt on võimalik laenu saada ka siis, kui sul on halb krediit. Siiski peate tõenäoliselt andma laenu tagatise.

Veel üks asi, mida meeles pidada, on see, et eralaenuandjad nõuavad tavaliselt kõrgemaid intressimäärasid kui pangad. Seda seetõttu, et nad võtavad rohkem riske, laenates raha halva krediidivõimega inimesele. Seetõttu peaksite eralaenuandjalt laenu võtmisel maksma kõrgemat intressi.

Kui olete huvitatud eralaenuandjalt laenu võtmisest, on mõned asjad, mida saate teha, et suurendada oma heakskiidu saamise võimalusi. Esiteks veenduge, et teil on kindel plaan laenuvahendite kasutamiseks. Eralaenuandjad tahavad näha, et sul on laenul konkreetne eesmärk ja et oled mõelnud, kuidas selle tagasi maksad.

Kas eraisik võib raha laenata koos intressiga?

Eraisikul on seaduslik intressiga raha laenata kõigis 50 riigis. Maksimaalne intressimäär, mida eraisiku laenult küsida saab, on iga osariigi enda reguleeritud. Mõnes osariigis on maksimaalne võetav intressimäär 10%, teistes aga 24%.

Millised on eralaenu riskid?

Laenu võtmisega eraisikult, mitte finantsasutuselt kaasnevad mitmed riskid. Võib-olla on kõige olulisem risk maksejõuetuse oht. Kui te ei maksa laenumakseid, võib laenuandja teie vastu võtta kohtulikke meetmeid, mille tulemuseks võib olla palga arestimine, varade arestimine ja isegi vanglakaristus.

Teine oht, mida tuleb arvestada, on pettus. On olnud juhtumeid, kus eraisikud on esinenud eralaenuandjatena, et laenuvõtjaid ära kasutada. Enne eraisikult laenu võtmisega nõustumist kontrollige kindlasti tema volitusi ja ajalugu, et veenduda nende seaduslikkuses.

Lõpuks pidage meeles, et eralaenud on sageli kõrgete intressimääradega. See tähendab, et võite maksta tagasi oluliselt rohkem, kui laenu võtsite, seega arvestage seda kindlasti oma otsuse tegemisel enne laenu võtmist.

et