Kas olete kunagi soovinud, et saaksite sõbralt raha laenata, kui raha napib? Noh, nüüd on see võimalik. Peer-to-peer (P2P) laenuplatvormide tõusuga saab igaüks laenata ja laenata raha otse üksteiselt, ilma traditsioonilist panka või finantsasutust läbimata. Selles ajaveebi artiklis käsitleme laenude üle inimeselt inimesele ja eeliseid, mida need pakuvad nii laenuvõtjatele kui ka laenuandjatele. Samuti uurime, kuidas sellised platvormid häirivad traditsioonilist pangandussüsteemi ja aitavad rohkematel inimestel saada rahaliselt kindlustatud.

credit24.ee

Ajavahemikuks

1800 kuud

Laenusumma

5000 €

Heakskiitmine

15 minutit
Laenud Inimeselt Inimesele

Kas saame laenu ühelt inimeselt teisele üle kanda?

Jah, sa saad laenu absoluutselt ühelt inimeselt teisele üle kanda. Protsess on tegelikult üsna lihtne. Kõik, mida pead tegema, on võtta ühendust oma laenuandjaga ja anda talle teada, et soovid laenu kellelegi teisele üle kanda. Seejärel esitavad nad teile ülekande tegemiseks vajalikud paberid.

Kuidas inimestele raha laenata?

Kui kaalute kellelegi raha laenamist, peaksite arvestama mõne asjaga. Esiteks, kas saate endale lubada raha kaotamist, kui nad teile tagasi ei maksa? Oluline on meeles pidada, et mitte kõik ei ole usaldusväärsed ja isegi kui nad seda on, võivad eluolud muutuda ja muuta laenu tagasimaksmise raskeks või võimatuks. Kui sa ei saa endale lubada raha kaotamist, siis ära laena seda.

Teiseks, mis on laenu eesmärk? Kas see on mõeldud suureks ostuks, nagu auto või maja, või lihtsalt abivajava sõbra abistamiseks? Esimesed saavad suurema tõenäosusega tagasi kui teised, sest inimesed on tavaliselt rohkem motiveeritud laenu tagasi maksma, kui neil on midagi käegakatsutavat ette näidata. Nagu öeldud, on abivajava sõbra aitamine omaette tasu, nii et kui suudate ja tahate seda teha, laenake talle raha.

Kolmandaks, kui hästi te seda inimest tunnete? See haakub esimese punktiga – kui te neid väga hästi ei tunne, on suurem tõenäosus, et nad ei maksa laenu tagasi. Teisest küljest, kui olete lähedased sõbrad või perekond, võite olla kindlam nende võimes (ja valmisolekus) teile tagasi maksta.

Lõpuks, millised on laenu tingimused? Kas võtate intressi? Millal on tagasimakse tähtaeg? Millised on hilinemise või maksmata jätmise tagajärjed? Oluline on veenduda!

Kas kolleegilaen on hea mõte?

Jah, vastastikused laenud võivad olla hea mõte. See võib anda laenuvõtjatele juurdepääsu vajalikele rahalistele vahenditele madalama intressimääraga, kui nad muidu leiaksid, ja see võib anda laenuandjatele võimaluse teenida oma investeeringutelt suuremat tulu. Muidugi, nagu iga finantskokkuleppega, kaasnevad sellega ka riskid ning nii laenuvõtja kui ka laenuandja peaksid enne lepingu sõlmimist kõiki tingimusi hoolikalt kaaluma.

et