Tänapäeva maailmas pole laenu võtmine enam midagi, mille pärast häbeneda. Kuna nii paljud laenuandjad pakuvad konkurentsivõimelisi intressimäärasid ja paindlikke tingimusi, pole krediidi saamine kunagi olnud lihtsam. Kuid isegi rohkemate valikute korral võib tarbimislaenu põhitõdede mõistmine aidata tagada, et saate oma vajadustele kõige paremini vastava laenu. Selles artiklis käsitletakse kõike, mida peate tarbimislaenude kohta teadma, alates nende toimimisest ja sellest, mida laenu valimisel arvesse võtta, kuni selleni, kuidas tagada, et maksate seda vastutustundlikult. Lugege enne tarbimislaenu võtmist kõiki vajalikke näpunäiteid ja teadmisi.

smsraha.ee

Ajavahemikuks

1080 päevad

Laenusumma

1000 €

Heakskiitmine

5 minutit

laen.ee

Ajavahemikuks

1080 päevad

Laenusumma

1000 €

Heakskiitmine

5 minutit
Tarbimislaen

Mis on tarbimislaenu näide?

Tarbimislaen on laen, mida eraisik võtab isiklikuks, mitteäriliseks otstarbeks. Kõige levinum tarbimislaen on autolaen, kuid muud tüüpi tarbimislaenud hõlmavad eralaenud, paadilaenud ja RV-laenud.

Mis on kõige levinum tarbimislaen?

Tarbimislaene on palju erinevaid, kuid levinuim liik on eralaen. Isiklikke laene kasutatakse tavaliselt näiteks kodu parandamiseks, ravikuludeks või võlgade konsolideerimiseks. Need võivad olla tagatisega (tagatud tagatisega, nagu auto või maja) või tagatiseta (mitte tagatud ühegi tagatisega).

Millised on kaks levinumat tarbimislaenu?

Tarbimislaenud on kahte levinumat tüüpi: järelmaksuga laenud ja ringluslaenud. Järelmaksuga laenud makstakse tagasi fikseeritud maksetena kindlaksmääratud aja jooksul, samas kui ringluslaenud võimaldavad laenuvõtjal teha iga kuu minimaalseid makseid, kogudes samal ajal tasumata jäägilt intressi.

Kuidas tarbimislaenud toimivad?

Tarbimislaenu võttes laenate laenuandjalt raha, mille maksate koos intressiga kindla aja jooksul tagasi. Teie laenutingimused määratakse teie krediidiskoori, sissetulekute ja võlgade põhjal. Valdav enamus tarbimislaenud on järelmaksuga laenud, mis tähendab, et teete laenu kehtivusaja jooksul iga kuu fikseeritud makseid.

Tarbimislaenud on mitmesuguseid, sealhulgas autolaenud, isiklikud laenud ja kodukapitalilaenud. Igal laenutüübil on oma ainulaadsed omadused ja eelised. Näiteks autolaenu kasutatakse tavaliselt sõiduki ostmise rahastamiseks, samas kui isiklikku laenu saab kasutada peaaegu kõigeks, alates võlgade konsolideerimisest kuni puhkuse võtmiseni.

Enne tarbimislaenu võtmist on oluline mõista, kuidas see toimib ja mida need tingimused tähendavad. Intress on tasu, mida laenuandja võtab teile raha laenamise eest. APR (Annual Percentage Rate) on intressimäär, millele lisanduvad laenuandja võetavad lisatasud, väljendatuna protsendina laenu kogusummast. Teie kuumakse määravad teie intressimäär, krediidi kulukuse määr ja laenutähtaeg (aeg, mille jooksul peate laenu tagasi maksma).

Samuti on oluline teada, et enamik tarbimislaene nõuab tagatist. Tagatis on midagi väärtuslikku, mille laenuandja võib arestida, kui jätate oma laenumaksed maksmata. Näiteks kui võtate autolaenu ja kasutate oma autot tagatisena.

et