Õppelaen


Õppelaenu võtmine on üliõpilaste jaoks üks kõige levinumaid võimalusi oma hariduse rahastamiseks. Kuna õppemaksud tõusevad, on paljudel peredel üha raskem endale kolledži või ülikooli kulusid lubada. Kuid õppelaenu võtmisega on seotud mõned riskid, mida tuleks enne otsuse tegemist arvesse võtta. Selles blogipostituses vaatleme õppelaenude eeliseid ja puudusi ning anname olulist teavet selle kohta, kuidas neid vastutustundlikult hallata.

cooppank.ee

Ajavahemikuks

72 kuud

Laenusumma

15000 €

Heakskiitmine

2 minutit

kreditex.ee

Ajavahemikuks

72 kuud

Laenusumma

5000 €

Heakskiitmine

15 minutit

tfbank.ee

Ajavahemikuks

84 kuud

Laenusumma

10000 €

Heakskiitmine

60 minutit
õppelaen

Kuidas saada õppelaenu?

Kui soovid rahastada oma õpinguid, võid kaaluda õppelaenu võtmist. Aga kuidas seda saada?

Õppelaenu taotlemiseks on mitu erinevat võimalust. Sa võid taotleda laenu kas otse panga või muu finantsasutuse kaudu või valitsuse üliõpilaste rahastamise programmi kaudu.

Kui taotled laenu panga kaudu, on taotlemise protsess tõenäoliselt sarnane mis tahes muu laenutüübi puhul. Peate täitma taotlusvormi ja esitama mõned tõendavad dokumendid, näiteks tõendid sissetulekute ja kulude kohta. Seejärel hindab pank teie taotlust ja otsustab, kas pakkuda teile laenu või mitte.

Kui taotlete laenu valitsuse õpperahastusprogrammi kaudu, on protsess veidi teistsugune. Peate täitma vormi nimega FAFSA (Free Application for Federal Student Aid). Selles vormis hinnatakse teie finantsvajadusi ja määratakse kindlaks, kas teil on õigus saada riiklikku rahastamist või mitte. Kui teil on õigus, saate seejärel taotleda programmi kaudu õppelaenu.

Sõltumata sellest, millise tee te valite, on oluline võrrelda erinevaid laene, enne kui otsustate, milline neist on teie jaoks õige. Kaaluge selliseid asju nagu intressimäärad, tagasimaksetingimused ning võimalikud tasud ja lõivud. Uurimusi tehes ja erinevaid võimalusi võrreldes saad veenduda, et leiad parima võimaliku õppelaenu pakkumise.

Millised on õppelaenu puudused?

Õppelaenude puhul on mõned puudused, millest potentsiaalsed laenuvõtjad peaksid enne laenu võtmist teadlikud olema. Esiteks on õppelaenude intressimäärad tavaliselt kõrgemad kui muud liiki laenude puhul. See tähendab, et laenuvõtja maksab lõpuks laenuperioodi jooksul rohkem raha intressi. Lisaks võivad õppelaenude tagasimaksetingimused olla rangemad kui muud liiki laenude puhul, mis võib muuta laenuvõtjate jaoks maksete tasumise raskeks. Kui laenuvõtja ei suuda oma õppelaenu tagasi maksta, võib ta kahjustada oma krediidiskoori, mis muudab raha laenamise tulevikus keeruliseks.

Millist tüüpi laen on üliõpilastele parim?

On olemas palju erinevaid õppelaenutüüpe ja teie jaoks parim laenutüüp sõltub teie individuaalsest olukorrast. Kui teil on hea krediit, võite saada madala intressimääraga eralaenu. Kui teil on halb krediit või puudub krediit, peate võib-olla saama föderaalse õppelaenu. Föderaalsetel õppelaenudel on fikseeritud intressimäärad ja nad pakuvad erinevaid tagasimaksevõimalusi, seega võivad need olla hea valik üliõpilastele, kes on hädas toimetulekuga.


Muud uudised

 • Kiirlaenud Internetist

  Kiirlaenud internetist Mis puudutab laenu saamist, siis paljudel meist ei ole luksust aega. Me vajame kiiret juurdepääsu rahale, kuid traditsiooniline pangandussüsteem lihtsalt nii ei tööta. Õnneks on tehnoloogia avanud uusi võimalusi kiireks sularahaks. Selles blogi postitus, vaatame mõned viisid saate kiirlaene Internetis ja kuidas nad võrrelda rohkem traditsioonilisi laenuvõimalusi. Ükskõik kas soovite laenata paarsada dollarit […]

 • Laenud Kuni 10000 Eur

  Laenu võtmine võib olla hirmutav ülesanne, eriti kui tegemist on suure summaga. Aga mis oleks, kui saaksite laenu kuni 10000 eurot vaid ühe taotlusega? Kõlab liiga hästi, et olla tõsi? Noh, ei ole! Õige laenuandja abil saate hõlpsasti ja kiiresti ligipääsu sellisele rahasummale, ilma et peaksite muretsema pikaajalise paberimajanduse või menetlemise viivituste pärast. Selles blogipostituses […]

 • Laen 10000 Eur

  Kas teil on vaja laenu ja te ei tea, kust alustada? Laenu võtmine võib olla stressirohke protsess, eriti kui on vaja teada, kui palju raha peaksite laenama. Kas võtate liiga vähe ja riskite oma võlaolukorra veelgi halvemaks muutmisega või võtate liiga palju ja riskite sellega, et ei suuda seda tagasi maksta? Selles blogipostituses arutame, miks […]

 • Laenud Kuni 1000 eurot

  Kas otsite lihtsat ja mugavat võimalust saada sularaha, kui seda vajate? Kuni 1000 euro suurune laen võib aidata teha vahet toimetuleku ja raskuste vahel. Selles blogipostituses uurime, kuidas taotleda laenu kuni 1000 eurot, et saaksite vajaliku sularaha kiiresti ja lihtsalt kätte. Vaatame, milliseid laenutüüpe on saadaval, millised nõuded peavad olema täidetud, et saada laenu, ja […]

etEstonian