Pole saladus, et tagatiseta laenud on tarbijate ja ettevõtete seas üha populaarsemad. Tänu veebipõhiste laenude levikule, nende saamise lihtsusele ja paindlikkusele, mida need pakuvad, on lihtne mõista, miks. Kuid mis on täpselt tagatiseta laen ja kuidas seda saada? Selles artiklis uurime tagatiseta laenude üksikasju, sealhulgas nende liike, eeliseid ja riske. Samuti anname mõned nõuanded, kuidas nende finantstoodete puhul kõige paremini orienteeruda, et saaksite laenu võtmisel teha teadliku otsuse.

Mida tähendab tagamata laen?

Tagatiseta laen on laen, mille puhul laenuvõtja ei pea laenu tagatiseks esitama mingit tagatist, näiteks kodu või autot. Tagatiseta laene nimetatakse sageli allkirja- või isikulaenudeks. Kuna tagatist ei nõuta, peetakse tagatiseta laene laenuandjate jaoks suurema riskiga laenudeks ja seetõttu võivad nende intressimäärad olla kõrgemad kui tagatud laenude puhul.

cooppank.ee

Ajavahemikuks

72 kuud

Laenusumma

15000 €

Heakskiitmine

2 minutit

kreditex.ee

Ajavahemikuks

72 kuud

Laenusumma

5000 €

Heakskiitmine

15 minutit

tfbank.ee

Ajavahemikuks

84 kuud

Laenusumma

10000 €

Heakskiitmine

60 minutit

Mis on näide tagatiseta laenust?

Tagatiseta laen on laen, mis ei ole tagatud. See tähendab, et kui te jätate laenu maksmata, ei saa laenuandja teie vara arestida, et oma kahjumit tagasi saada. Tagatiseta laenud on tavaliselt kallimad kui tagatud laenud, sest need on laenuandjate jaoks riskantsemad. Tagatiseta laenude hulka kuuluvad näiteks krediitkaardid, isiklikud laenud ja õppelaenud.

Kas tagamata laen on turvaline?

Laenu võtmiseks on palju põhjusi – olgu selleks siis võla konsolideerimine, ootamatu kulu tasumine või suure ostu rahastamine. Kuid olenemata sellest, mis põhjusel te laenu võtate, soovite olla kindel, et saate laenu usaldusväärselt laenuandjalt. Samuti tahate olla kindel, et laen, mille saate, on turvaline.

smsraha.ee

Ajavahemikuks

1080 päevad

Laenusumma

1000 €

Heakskiitmine

5 minutit

laen.ee

Ajavahemikuks

1080 päevad

Laenusumma

1000 €

Heakskiitmine

5 minutit

Üldiselt jah – kui te võtate laenu mainekalt laenuandjalt. Tagatiseta laen on lihtsalt laen, mis ei ole tagatud. See tähendab, et kui te ei suuda laenu tasuda, ei saa laenuandja teie kodu, autot või muud vara nõuda, et oma kahjumit tagasi saada.

Loomulikult ei tähenda see, et tagatiseta laen on turvaline, et see oleks alati parim valik. Kui teil on hea krediit, võite saada tagatud laenu puhul madalama intressimäära. Ja kui teil on halb krediit, ei pruugi teil olla üldse võimalik saada tagatiseta laenu – sellisel juhul peate võib-olla kaaluma alternatiive, näiteks palgapäevalaenu või tiitellepingut.

Aga kui otsustate, et tagatiseta laen on teie jaoks õige valik, on siiski mõned asjad, mida tuleb silmas pidada. Kõigepealt veenduge, et ostate ringi ja võrdlete mitme laenu hindu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

et