Põllumajandus on kaasaegse ühiskonna oluline osa, mis varustab meid toidu ja muude toodetega. Kahjuks võib põllumajandustootjatel selle tööstusharu iseloomu tõttu olla raske saada kapitali oma ettevõtte jaoks. Seepärast pakuvad paljud laenuandjad spetsiaalseid põllumajanduslaen, et aidata põllumajandustootjaid nende vajaduste rahuldamisel. Selles artiklis uurime, mis on põllumajandus laenud ja kuidas need võivad teie põllumajandusettevõtte jaoks kasulikud olla. Samuti arutame mõningaid kõige populaarsemaid laenuvõimalusi, et saaksite otsustada, milline neist on teie jaoks õige. Loe edasi, et rohkem teada saada!

credit24.ee

Ajavahemikuks

1800 kuud

Laenusumma

5000 €

Heakskiitmine

15 minutit

Mis on põllumajandus laen?

Põllumajanduslaen on laenutüüp, mis on spetsiaalselt mõeldud põllumajandustootjate ja põllumajandusettevõtete vajaduste rahuldamiseks. Põllumajanduslaenu saab kasutada väga erinevatel eesmärkidel, sealhulgas põllumajandusmaa, seadmete, kariloomade ja muude tegevuskulude ostmiseks.

Saadaval on mitmeid erinevaid põllumajandus laenude liike, millel kõigil on oma konkreetsed tingimused. Kõige levinum põllumajandus laenu liik on Farm Credit System’i laen, mida toetab föderaalvalitsus. Muude põllumajanduslaenude liikide hulka kuuluvad kommertspankade laenud, erasektori laenuandjate laenud ja USDA talumajapidamise teenindusasutuse laenud.

cooppank.ee

Ajavahemikuks

72 kuud

Laenusumma

15000 €

Heakskiitmine

2 minutit

kreditex.ee

Ajavahemikuks

72 kuud

Laenusumma

5000 €

Heakskiitmine

15 minutit

tfbank.ee

Ajavahemikuks

84 kuud

Laenusumma

10000 €

Heakskiitmine

60 minutit

Millised on põllumajandus laenude liigid?

Põllumajanduslaen on mitut liiki, igaühel neist on oma konkreetne eesmärk. Kõige levinum laenuliik on tootmislaen, mida kasutatakse põllumajandustegevuse kulude rahastamiseks. Muud põllumajandus laenude liigid on maa-, seadme- ja loomakasvatus laenud. Igal laenuliigil on erinevad abikõlblikkuse nõuded, tingimused ja intressimäärad.

Kõige tavalisem põllumajandus laenu liik on tootmislaen. Tootmislaenu kasutatakse põllumajandustegevusega seotud kulude, näiteks seemnete, väetiste, kemikaalide, kütuse ja tööjõu rahastamiseks. Need laenud on tavaliselt lühiajalised ja nende intressimäärad on kõrgemad kui muud liiki põllumajandus laenude puhul.

Maalaenu kasutatakse põllumajandusmaa ostu või parandamise rahastamiseks. Nende laenude saamise tingimustele vastamine sõltub tavaliselt rahastatava maa väärtusest ja põllumajandustootja krediidiajaloost. Maalaenud on tavaliselt pikema tähtajaga ja madalama intressimääraga kui tootmislaenud.

Seadmelaenu kasutatakse põllumajandusseadmete, näiteks traktorite, kombainide, niisutussüsteemide ja loomakasvatusrajatiste ostu rahastamiseks. Nende laenude saamise tingimustele vastamine sõltub tavaliselt rahastatava varustuse väärtusest ja põllumajandustootja krediidiajaloost. Seadmelaenud on tavaliselt pikema tähtajaga ja madalama intressimääraga kui tootmis laenud.

Loomakasvatuslaene kasutatakse kariloomade, näiteks veiste, sigade, lammaste ja kanade ostu või täiustamise rahastamiseks. Nende laenude saamise tingimustele vastamine sõltub tavaliselt rahastatava karja väärtusest ja põllumajandustootja krediidiajaloost.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

et