Koduomanikuks saamine on paljude inimeste elu eesmärk. See tähendab stabiilsust, uhkust ja pikaajalist investeeringut, mis sageli tasub end lõpuks ära. Nende jaoks, kes on huvitatud kodu omamisest, on edu saavutamiseks oluline mõista maja ehitamiseks laenu võtmise protsessi. Selles blogipostituses arutame maja ehitamiseks võetava laenu tegelikkust ja seda, kuidas saate selle enda jaoks tööle panna. Alates eelarve koostamisest kuni laenuandjate uurimise ja kõigega vahepeal, lugege edasi, et saada rohkem teada, mis läheb teie unistuste kodu ehitamiseks laenu abil.

cooppank.ee

Ajavahemikuks

72 kuud

Laenusumma

15000 €

Heakskiitmine

2 minutit

kreditex.ee

Ajavahemikuks

72 kuud

Laenusumma

5000 €

Heakskiitmine

15 minutit

tfbank.ee

Ajavahemikuks

84 kuud

Laenusumma

10000 €

Heakskiitmine

60 minutit
maja ehitamist

Millist tüüpi laenu on kõige parem maja ehitamiseks võtta?

Uue kodu ehitamise rahastamiseks saab kasutada mitut erinevat tüüpi laenu. Kõige tavalisem laenutüüp on ehituslaen, mida saab kasutada maa ostu ja kodu ehitamise rahastamiseks. Ehituslaenud on tavaliselt lühema tähtajaga kui traditsioonilised hüpoteeklaenud ja nende puhul võib ehitusprotsessi ajal nõuda ainult intressimakseid.

Teine võimalus on kasutada uue kodu ehitamise rahastamiseks omakapitalilaenu. Omakapitalilaenu on võimalik saada enamikus pankades ja krediidiühistutes ning need pakuvad tavaliselt madalamaid intressimäärasid kui muud liiki laenud. Omakapitalilaenu võib siiski olla raskem saada kui muud liiki laene, seega veenduge, et te vaatate ringi ja võrdlete pakkumisi, enne kui otsustate laenuandja kasuks.

Kui teil on juba kodu, võite kasutada osa oma omakapitalist ehituslaenu tagatisena. See võib olla hea võimalus, kui teil on hea krediit ja teie praeguses kodus on piisavalt omakapitali, et katta uue kodu sissemakse. Pidage meeles, et kui te ei suuda laenu maksta, võite kaotada oma praeguse kodu sundtäitmise tõttu.

Olenemata sellest, millise laenu tüübi te valite, veenduge, et te otsite ja võrdlete enne otsuse tegemist mitme laenuandja pakkumisi. Ehituslaenud võivad olla keerulised, seega on oluline töötada laenuandjaga, kellel on kogemusi seda tüüpi laenude rahastamisel.

Kui palju ma saan oma maja ehitamiseks laenu võtta?

Tavaliselt saate laenata kuni 80% maa väärtusest, millele lisanduvad teie uue kodu ehituskulud. Seega, kui teil on 100 000 euro suurune maatükk ja ehitus läheb maksma 200 000 eurot, saate potentsiaalselt laenata kokku 280 000 eurot. Pidage siiski meeles, et enamik laenuandjaid nõuab, et teil oleks ehituslaenu saamiseks vähemalt 20% tagatisraha. Seega peaks teil selles näites olema vähemalt 60 000 eurot kokku kogutud, enne kui saate laenu taotleda.

Kui palju on vaja tagatisraha, et ise ehitada?

Kui kavatsete oma kodu ise ehitada, peate arvestama nii maa- kui ka ehituskuludega. Tagatisraha summa, mida vajate, sõltub maa hinnast ja kinnisvara väärtusest, kui see on valmis.

Kui ostate maatüki, peate tegema tagatisraha vähemalt 10% ostuhinnast. Näiteks kui ostate maatüki väärtusega 100 000 naelsterlingit, peate maksma tagatisraha vähemalt 10 000 eurot.

Tagatisraha iseenda ehitushüpoteegi puhul on tavaliselt 20-30% projekti kogumaksumusest. Seega, kui teie projekti eeldatav kogumaksumus on 250 000 eurot, peate koguma 50 000-75 000 euro suuruse tagatisraha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

et