Maasse investeerimine on suurepärane võimalus rikkuse loomiseks ja portfelli väärtuse suurendamiseks. Siiski võib olla raske leida sellise investeeringu rahastamiseks vajalikke vahendeid. See muudab maalaenud paljude potentsiaalsete maaomanike jaoks atraktiivseks võimaluseks. Selles blogipostituses uurime maalaenude põhitõdesid ja arutame, kuidas need erinevad teistest laenuliikidest. Pakume ka näpunäiteid selle kohta, mida peaksite laen maa ostmiseks taotlemisel arvesse võtma, et saaksite teha parima võimaliku otsuse, mis sobib nii teie eelarvele kui ka eesmärkidele.

cooppank.ee

Ajavahemikuks

72 kuud

Laenusumma

15000 €

Heakskiitmine

2 minutit

kreditex.ee

Ajavahemikuks

72 kuud

Laenusumma

5000 €

Heakskiitmine

15 minutit

tfbank.ee

Ajavahemikuks

84 kuud

Laenusumma

10000 €

Heakskiitmine

60 minutit
maalaenu

Kas laen maa ostmiseks on raske saada?

Maalaenu võib olla raske saada, sest laenuandjad peavad hoonestamata maad kõrgema riskiga investeeringuks. Vabale maale on vähem ostjaid, nii et kui te ei maksa laenu, võib laenuandjal olla raskem kinnistut müüa ja oma kahjumit tagasi saada. Lisaks nõuavad laenuandjad tavaliselt suuremat ettemaksu kui traditsioonilise hüpoteeklaenu puhul, sageli 20% või rohkem.

Kui pikaks ajaks võin ma võtta laen maa ostmiseks?

Laen maa ostmiseks on laen, mille tagatiseks on maa. Maalaenu kasutatakse tavaliselt töötlemata maa ostmiseks, mitte aga hoonestatud maa ostmiseks. Toormaa koosneb hoonestamata maa-alast, samas kui hoonestatud maa-alal on juba olemas teed, kommunaalteenused ja muud parandused.

Laen maa ostmiseks tähtaeg võib sõltuvalt laenuandjast erineda, kuid on tavaliselt lühem kui traditsioonilise hüpoteegi puhul. See on tingitud sellest, et maalaenu peetakse kõrgema riskiga laenuks kui arenenud kinnisvara hüpoteeklaenu. Seetõttu nõuavad laenuandjad tavaliselt kõrgemaid intressimäärasid maalaenude puhul.

Laenutähtaja pikkus sõltub ka laenu eesmärgist. Näiteks kui te võtate laenu arendamiseks mõeldud toormaa ostmiseks, on laenu tähtaeg tõenäoliselt lühem kui siis, kui te võtate laenu arendatava kinnisvara ostmiseks. See tuleneb sellest, et laenuandjad tahavad näha edusamme kinnisvara arendamisel, et olla kindel, et nende investeering on turvaline.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

et